Bor u Skutče

Hlavní menu
Aktuálně
Historie obce
Rozvoj obce
Obecní úřad
- - - - - - -
Mapa
Admin
Úřední deska
Systém značení v Přírodní rezervaci Maštale  
  mzp.png
 Projekt je financován z prostředků Revolvingového fondu MŽP


Aktuálně
Budova záchranky ve Skutči bude připomínat skalpel Tisk E-mail
Napsal Administrator   
Čtvrtek, 09 srpen 2012

Skuteč (23. 7. 2012) –  Ve Skutči se staví  za necelých pět milionů nové stanoviště  záchranné služby.   Staveniště si tento týden prohlédl hejtman Pardubického kraje Radko Martínek. Uvedl, že stavbu budovy, jejíž tvar připomíná skalpel,  podpořil Pardubický kraj částkou 3,2 milionu korun. Finančně přispěla  také obec Bor u Skutče, město Skuteč vložilo pozemek a  projektovou dokumentaci.  Hotovo by mělo být v říjnu, posádka záchranné služby začne sloužit od ledna 2013.      

 

„Pardubický kraj výhledově počítal se stavbou budovy pro záchrannou službu. Dlouhodobě jsme usilovali o to, abychom měli celý region pokrytý výjezdovými sanitami, což se nám nyní podařilo.  Jakmile jsme se dohodli na úhradě provozních nákladů,  tak  jsme na tuto investici uvolnili prostředky z krajského rozpočtu,“ uvedl hejtman Radko Martínek při své návštěvě Skutče.  „Jsem rád, že  na Skutečsku a  Prosečsku, kde převládají kopcovité terény,  budou vyjíždět posádky záchranné služby k pacientům přímo ze Skutče,“ vyjádřil spokojenost hejtman.   

 

Dosud dojíždějí do  Skutče a okolních obcí  posádky záchranné služby  z Chrudimi, nebo Hlinska. „To by se od ledna příštího roku mělo změnit,  stejně jako dojezdové časy. V některých místech se pohybují okolo 25 minut, což je o pět minut déle, než stanoví novela zákona,“ dodává hejtman.

 

Na území Pardubického kraje je v nepřetržitém 24hodinovém provozu celkem 25 výjezdových skupin. Mimo pracovní dobu a v noci je v pohotovosti 11 skupin.  

 
Aktualizováno ( Čtvrtek, 09 srpen 2012 )
 
Cyklo maštale Tisk E-mail
Napsal obec   
Středa, 23 květen 2012
cm-web_banner.png
 
Vítáme Vás Tisk E-mail
Napsal Administrator   
Neděle, 27 červen 2010

Vítáme Vás na nových stránkách obecního úřadu a omlouváme se za dlouhou nefunkčnost stránek. Nadále bude naši snahou stránky pravidelně aktualizovat.

Aktualizováno ( Neděle, 27 červen 2010 )
 

http://www.boruskutce.cz,